ПРАКТИКА 2021

Практика 2021 в Бюро перекладів Азуріт

Підсумки минулого року:

– Семінар для студентів-практикантів.

Багато студентів третьокурсників, які в 2020 році були присутні на семінарі, в цьому році виявили бажання проходити практику у нас. Ми отримали величезну кількість позитивних відгуків про семінар, і нам приємно, що наша ініціатива була зустрінута з такою радістю. Нас постійно запитують, чи будемо ми проводити семінар і в цьому році.

Але на превеликий жаль, у зв’язку з пандемією COVID-19, а також в цілях безпеки наших співробітників і студентів-практикантів, ми вирішили не проводити семінар в 2021 році. Проте ми намагаємося ділитися досвідом з кожним студеному в форматі індивідуальних консультацій.

– Наші практиканти:

У минулому році в нашому бюро віддалено проходили практику студенти не тільки українських вузів, а й студенти Польщі.

В цілому у нас було 45 студентів практикантів з наступних вузів:

– Варшавський державний національний університет (Uniwersytet Warszawski)

– Київський національний лінгвістичний університет (англійська група + франко / німецька група)

– Ніжинський університет імені Гоголя (факультет романо-германських мов)

– Національний університет «Острозька академія» (факультет романо-германських мов)

– Київський університет імені Бориса Грінченка (факультет права і міжнародних відносин; кафедра романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства)

– Лодзінський університет (Uniwersytet Łódzki) (факультет англійської мови)

– Національний університет «Львівська політехніка»

– Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського (кафедра зарубіжної філології).

 

Ми продовжуємо успішно ділитись досвідом в сфері письмових перекладів зі студентами з України та з-за кордону!

Ми віримо, що робимо свій, хоч і невеликий внесок, в майбутніх фахівців у галузі перекладу, тим самим готуючи професіоналів серед майбутніх перекладачів, дипломатів та інших фахівців.

Новини 2021 року перекладацької практики в бюро перекладів Азуріт

За період з січня по березень 14 студентів практикантів успішно закінчили практику. Вони придбали нові знання і навички, кожен з них зміг поліпшити свої сильні сторони і отримав вказівки для подальшого зростання як майбутнього фахівця.

Бажаємо нашим студентам успіху в сфері перекладу!

Двері нашого бюро перекладів завжди відкриті для тих, хто бажає удосконалити свій навички  в цій області!

Ми продовжуємо отримувати відгуки від наших практикантів, і публікуємо їх для того, щоб у інших була можливість оцінити спільну роботу не тільки з наших слів.

 

Реальний досвід в бюро перекладів

«Особливості проходження перекладацької практики в бюро перекладів Азуріт-В»

Взагалі, бюро перекладів – це організації, що займаються перекладами документів на іноземну та рідну мови. Список документації великий: від паспортів і свідоцтв, юридичних документів, статей різних тематик, нотаріальних актів, договорів, контрактів та до медичних довідок і чеків. Найчастіше бюро співпрацюють з нотаріусами, які посвідчують ці переклади, що саме продумано для зручності клієнтів. Багатьом студентам випускних курсів доводиться проходити перекладацьку практику в різноманітних перекладацьких бюро. Варто зауважити, що студенти-практиканти отримують неймовірний масштаб досвіду під час проходження практики в бюро.

По-перше, випускники-перекладачі здобувають потрібні навички перекладацької роботи, виконуючи переклади різних типів за певний, встановлений підприємством час, беручи до уваги практичні рекомендації перекладачів-керівників конкретного агентства. Тексти, які надаються до перекладу, стосуються багатьох сфер діяльності: від фінансової справи до меню ресторанів, завдяки чому поповнюється лексичний запас слів. Після здійснення своєї роботи кожен практикант отримує аналіз своєї діяльності з перевіреними та оціненими текстами, де можна побачити та переосмислити відредаговані помилки. Одразу ж після завершення практики отримується індивідуальна характеристика і дається можливість бути присутнім на зустрічі, яку проводять на базі закладу перекладачів-кураторів будь-якого бюро перекладів.

По-друге, дуже важливо розуміти, що перекладацька практика – це саме робота, а не навчання в формі практичних занять. Основний час проходження практики на підприємстві студент присвячує самостійній та незалежній роботі. Незважаючи на те, що за невдачі тут не будуть ставити погані оцінки, за них доведеться розплачуватися репутацією, як своєї, так репутацією всієї команди. Тож від студента-практиканта очікують сумлінного ставлення до роботи, готовності виконувати доручення керівника і мати бажання бути корисним для обов’язків компанії.

Отже, проходження перекладацької практики в бюро перекладів, безсумнівно, є важливим елементом навчального процесу з підготовки фахівця – перекладача. Під час її проходження майбутній перекладач застосовує отримані в процесі навчання знання, вміння і навички на практиці та удосконалює свої здібності. Широкий спектр перекладів, з якими доводиться стикатися студенту на практиці дозволяє краще засвоїти вивчений теоретичний матеріал, отриманий на заняттях в навчальному закладі.

Студентка КНЛУ, А. .Головаха

 

Перекладацький досвід в бюро перекладів

Невід’ємною частиною будь-якого навчального процесу у вищих навчальних закладах є практика своїх навичок, адже що чого варта теорія, якщо ти її не використовуєш? За чотири роки навчання в університеті, я, студентка Київського національного лінгвістичного університету, де навчалася на спеціальності «англійська мова і література, німецька мова та переклад», отримала багато теоретичних знань з англо-українського перекладу: я вивчала види перекладу, типи перекладацьких трансформацій, правила перекладу різножанрових текстів. Тому я неймовірно зраділа, коли дізналася, що буде змога потренуватися у цій області, розвинути свої навички, здобути перший досвід.

Моєю базою проходження перекладацької практики було бюро «Азуріт», яке залишило багато приємних, позитивних вражень. Перш за все, часу, відведеного для перекладу, завжди було достатньо для людини без досвіду, яка лише починає свій шлях перекладача. По-друге, я швидко отримувала відповіді на свої запитання, комунікація відбувалася легко і просто, що неймовірно важливо за умов дистанційної роботи. Так, враховуючи карантинні обмеження бюро дозволило проходити практику віддалено і не наражатися на небезпеку. Окрім того, коли працюєш самостійно, вчишся контролювати себе, стежити за графіком, виробляєш дисципліну.

Зрештою, під час проходження перекладацької практики я отримала те, чого так прагла – змогу прокачати свої вміння! Я збагатила свій словниковий запас специфічною лексикою, адже працювала із документами, навчилася доречно використовувати час, виробила уважність, вміння аналізувати та концентруватися, а також навчилася користуватися перекладацькою програмою Smartcat. Хочу зазначити, що в університеті приділяють мало уваги програмній роботі перекладача (а це великий недолік в сучасному цифровому світі), тому я вдячна бюро «Азуріт» за можливість відкрити щось нове для себе. Завдяки практиці в бюро я розібралася з основним принципами роботи цієї програми і тепер зможу пропонувати свої послуги перекладача, використовуючи цю платформу.

Завершуючи, хочу додати, що перший досвід подекуди обумовлює все подальше сприйняття речей. Це був мій перший перекладацький досвід, тому я рада, що мала змогу співпрацювати з цим бюро, де мені радо йшли на зустріч, розуміли мене, постійно відповідали на мої листи, допомагали із труднощами. Поки я не знаю, чи точно визначилася, що мені підходить професія перекладача, але тим не менш, досвід, отриманий тут, був успішним, тому я безмежно вдячна бюро перекладів «Азуріт» за можливість спробувати себе у перекладацькій галузі, випробувати свої знання та отримати нові.

Студентка КНЛУ, О. Гнатюк

Практика в Бюро перекладів

Особистий досвід роботи в перекладацькому бюро

Мене звати Маша і я студентка Київського національного лінгвістичного університету. Я навчаюся на 4 курсі на факультеті германської філології. Практика в перекладацькому бюро це обов’язкова частина для завершення мого навчання, а також це прекрасна можливість відчути на собі реалії справжньої роботи і вирішити, чи підходять для мене особливості цієї спеціальності.

Спочатку я б хотіла розказати про свої очікування від такого досвіду. Чесно кажучи, для мене це було більше для університету ніж для мене, я навіть не думала, що це може бути чимось корисним або цікавим. Але як часто це буває, всі ми можемо помилятися)

Так як у мене взагалі не  було досвіду роботи, тому на початку мені було трохи страшно, що я не зможу виконувати завдання якісно і правильно. Крім того, робота перекладача дуже відповідальна і серйозна, адже вони працюють з документами, які мають бути перекладені без жодної помилки чи будь-якої неточності. На щастя, мої страхи і невпевненість повністю розвіяли працівники перекладацького бюро «Azurit». Вони з радістю розповіли мені про специфіку роботи, провели повний інструктаж стосовно моєї практики, а також відповіли на всі мої питання, що мене приємно здивувало.

За цей час у мене була змога зрозуміти і виділити головні особливості роботи перекладачем. А саме:

  1. Потрібно постійно виконувати якісну роботу

У цьому питання не може бути ніяких виключень. Особливо якщо це стосується перекладу якогось документу, то все має бути виконано на 100%, кожна літера, кожна цифра має співпадати з оригіналом, аби у замовника і клієнта не виникло ніяких питань.

  1. Дотримування дедлайнів

Надзвичайно важливо дотримуватись встановлених термінів. У кожного задання, яке отримує перекладач є становлений дедалайн. Ця важлива складова роботи в перекладацькому бюро, адже клієнт завжди хоче отримати свою роботу вчасно і без затримок. Від цього в подальшому буде залежати репутація компанії, адже ніхто не хоче працювати з компаніями, які халатно ставляться до вимог і побажань клієнта.

  1. Бути технічно обізнаним

Правильне форматування має значення! Перекладені документи зазвичай мають виглядають у тому ж стилі та форматі, що і вихідний документ. Перекладена робота повинна містити всі таблиці, графіки, відступи заголовків тощо, як оригінал. Завжди варто дотримуватися цього, аби клієнт лишився задоволеним.

Отже, для того, аби стати успішним і хорошим перекладачем потрібно постійно виконувати якісну роботу, знати свої сильні та слабкі сторони, дотримуватися дедлайнів та мати загальну обізнаність в культурі та традиціях тієї мови, з якою ти працюєш.

Студентка КНЛУ, М. Бойко

ПРАКТИКА 2021 обновлено: 18 Березня, 2021 автором: azurit