Популярні мови

Бюро перекладів Азуріт спеціалізується на письмових перекладах різних напрямків на понад 30 популярних мов світу.

Ви можете замовити переклад за телефонами:

+38 (044) 222-96-89, т./ф. +38 (044) 234-48-10; моб.: +38 (066) 765-38-83, +38 (073) 158-23-93; +38 (098) 978-14-88.

 

  • Viber: +30989781488;
  • WhatsApp: +30989781488;
  • WeChat: Azurit-v; +30989781488;
  • Скайп: Azurit_office.

Надіслати запит на електронну адресу [email protected] та [email protected], і наші менеджери зв’яжуться з Вами!

 

 

 

Європа

Англійська (English) — міжнародна мова.  Входить до германської групи індоєвропейської сім’ї і є офіційною мовою (або однією з офіційних) у багатьох країнах, наприклад, у Великобританії, США, Австралії, Канаді, Новій Зеландії, Ірландії, Нігерії, багатьох державах Африки. А ви знаєте, найдовше англійське слово без голосних— rhythms (ритми)?

Іспанська  мова (Españo) належить до передової групи мов світового значення. Володіє цією мовою близько 500 млн. людей. Іспаномовних користувачів в інтернеті близько 150 мільйонів, тобто ця мова третя за популярністю в інтернеті і друга за поширеністю на «Фейсбуці» (після англійської). Носії мови найчастіше вживають «castillano», що в перекладі означає кастільський, оскільки іспанська мова зародилася в королівстві Кастилія.

Італійська мова (italiano, lingua italiana) близька до латинської мови, спільному прародичу всіх романських мов. Італійці дуже товариські і з радістю нададуть допомогу, за умови, що ви розмовлятимете (намагатиметесь) з ними по-італійськи! А ви знаєте, що в італійській мові найбільша кількість слів, котрі описують їжу, – так сильно вони її люблять.

Німецька (Deutsch) — одна з офіційних і робочих мов на зустрічах ООН. Вона є рідною мовою для багатьох людей в Європі. Знання німецької мови надає доступ до великої кількості інформації. В області різних наукових публікацій Німеччина займає друге місце в світі, до того ж є торговим партнером для багатьох країн.

Нідерландська (de Nederlandse taal) почала формуватися приблизно в 5-му столітті нашої ери. Найдавніший зі знайдених на сьогодні текстів, написаних на одному зі старих діалектів цієї мови, датується 1100 роком. Англійською нідерландська мова перекладається як «Dutch». Через це інші перекладачі нерідко плутають, перекладаючи це слово як «датська» («Danish»).

Польська (język polski, polszczyzna) — одна з найбільших слов’янських мов і найбільша західнослов’янська мову за кількістю носіїв. Виявляється, що на польську мову мала неабиякий вплив французька за часів Наполеона. Слова, які часто називають «помилковими друзями перекладача», можуть заплутати бажаючих вивчити польську. Наприклад, слово «dywan» перекладається не як «диван», а як «килим», «uroda» означає «краса», zapomnieć – забути, dworzec – вокзал тощо.

Португальська (língua portuguesa) — одна з європейських мов, які найбільш швидко розвиваються у світі. Хоча багато португальських слів мають латинське коріння, також велика кількість слів було запозичена з арабської, французької, італійської мов. Тих, хто розмовляє португальською мовою, можна об’єднати в загальний термін «лузофони» на ім’я римської провінції Лузітанія.

Словацька (slovenská reč) – поряд з чеською, польською і серболужицькою, належить до західнослов’янських мов. У словацькій мові є досить багато діакритичних знаків, які змінюють вимову і значення літер. Наприклад, «c» = «ц», але «č» = «ч», або «о» = «о», проте «ô» = «уо».

Словенська (slovenščina) – належить до західної гілки південнослов’янських мов. Є єдиною слов’янською мовою, в якій збереглося двоїсте число.

Французька (фр. le français, la langue française) належить до романської групи індоєвропейської сім’ї. Франція знаменита якістю своїх високих технологій, таким чином французька є важливою мовою технологій і бізнесу у світі. А ви знаєте, що понад 60 тис. англійських слів мають французьке походження?

Країни СНД

Азербайджанська (azərbaycan dili) – одна зі старописемних тюркських мов, що традиційно відноситься до південно-західної (огузької) групи тюркської гілки алтайської мовної сім’ї. Спочатку цю мову називали татарською, зараховуючи до групи інших тюркських мов. У XIX столітті цю мову іменували «адербіджанською». Під кінець XX століття були спроби перейменувати азербайджанську в тюркську.

Вірменська мова (հայերէն, հայերեն) належить до індоєвропейської сім’ї мов і є офіційною мовою Республіки Вірменія, а також Нагорного Карабаху. Писемність мови заснована на самобутньому вірменському алфавіті. Наразі збереглися понад 25 тисяч пам’яток вірменської писемності, створених у період з V по XVIII століття. У Єреванському сховищі рукописів міститься кілька тисяч манускриптів вірменською мовою.

Білоруська (беларуская мова) відноситься до групи східнослов’янських мов. Поширена на території Білорусі, а також у прикордонних регіонах Литви, Польщі, Росії та України. Однією з відмінних рис білоруської є буква Ўў (у короткий або «нескладовае»). Ця буква стала своєрідним символом білоруської мови (встановлений пам’ятник у Полоцьку в 2003 році)..

Угорська (Magyar) – одна з небагатьох неіндоєвропейських мов сучасної Європи зі значною кількістю мовців. Угорська відноситься до числа аглютинативних мов, а значить, дозволяє вибудовувати дуже довгі слова. Найдовшим словом вважається Megszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért, яке можна перекласти приблизно, як «через ваше постійне прагнення бути непоганеними»

Грузинська (ქართული ენა картули эна) – офіційна мова Грузії, літературна і загальнонаціональна мова грузинської нації. У грузинській мові відсутній поділ між чоловічим і жіночим родом.

Казахська (қазақ тілі) – одна з тюркських мов. Казахський алфавіт піддавався багатьом змінам протягом історії. Спочатку для казахів була властива рунічна абетка (24 літери і знаки). Потім під арабсько-мусульманським впливом Казахстан перейшов на арабське письмо. З 1929 по 1940 рр. мешканці країни використовували латинську графіку, а потім почали писати кирилицею.

Румунська (Limba română) належить до балкано-романської підгрупи східно-романської групи індоєвропейської сім’ї мов. Основою румунської мови стала розмовна латинська мова колоністів. Слово «румуни» похідне від «romanus», що означає «римський громадянин».

Таджицька (забо́ни тоҷикӣ) мова раніше називалася «таджицьке наріччя перської мови». Спершу мешканці Таджикистану використовували для письма арабську в’язь, але з початку ХХ століття перейшли на латиницю, а з 1939-го —  на кирилицю.

Туркменська (türkmen dili) – відноситься до групи тюркських мов. Використовується на території Туркменії, Ірану, Афганістану, Туреччини, Іраку, Таджикистану, Казахстану, Узбекистану тощо.

Прибалтика

Латиська (latviešu valoda) – дуже лаконічна мова! Ціле речення можуть замінити кілька коротких слів. Латиська – єдина державна мова Латвії, а також одна з 24 офіційних мов Європейського союзу.

Литовська мова (lietùvių kalbà) – родоначальником літературної литовської мови вважається Мартін Мажвідас, який випустив першу литовську книгу – лютеранський Катехізис (1547). Це одна з найбільш архаїчних серед живих Індоєвропейських мов. У литовській мові майже немає лайок. Так, наприклад, одним з найбільш грубих лайливих слів є rupūžė, що перекладається як «жаба». Якщо ж литовцям хочеться як слід вилаятися, вони використовують англійські слова і вирази.

Естонська мова (eesti keel)  належить до прибалтійсько-фінської гілки фіно-угорської сім’ї мов. Дивно, але в естонській мові розрізняють цілих 3 види голосних, а саме короткі, довгі і наддовгі. Змінивши одну голосну в слові, можна повністю змінити його значення.

Скандинавія

Данська (dansk) – належить до групи скандинавських мов. У данській мові велика кількість голосних звуків. У деяких мовах існує лише три або чотири голосних звуки, тоді як у данській мові налічується 13.

Норвезька (norsk) – мова германської гілки скандинавської підгрупи, якою говорять у Норвегії. Існують дві офіційні форми норвезької мови – букмол (bokmål, буквально «книжкова мова») і нюнорськ або нюношк («nynorsk» – «нова норвезька»). При цьому букмол куди більш поширений, саме цей діалект вивчають іноземці.

Фінська мова (suomi) належить до прибалтійсько-фінської підгрупи фіно-угорських мов. У фінській мові голосні літери використовуються майже в тій же кількості, що і приголосні, в результаті фінська мова відрізняється винятковою мелодійністю. Є легенда, згідно з якою Дж. Р. Р. Толкін поклав в основу створюваної ним ельфійської мови саме фінську.

Шведська мова (svenska) неофіційно розподіляється на два види: проста і ускладнена. У шведській мові є займенник Ni (ви), але незалежно від віку або статусу шведи при зверненні завжди використовують Du (ти) (виняток – члени Королівської родини).

Схід

Арабська (اللغة العربية) – відноситься до семітської гілки афразійскої сім’ї мов. Араби пишуть справа наліво, але цифри при цьому пишуться зліва направо. Побажати доброго ранку можна як мінімум сімома різними способами, в залежності від ситуації і ступеня близькості.

Іврит (עִבְרִית ) — традиційна і священна мова іудаїзму. Основною причиною виживання івриту, який у розмовній мові витісняли інші мови в період з 200 по 400 рр нашої ери, стало те, що він залишався мовою священних текстів іудаїзму.

Китайська (汉语) – спочатку була мовою основної етнічної групи Китаю – народу хань (ханьюй). Нормативною китайською мовою, використовуваною носіями різних діалектів при спілкуванні один з одним, є «путунхуа» (pǔtōnghuà), заснована на нормах пекінського діалекту. У західних країнах її називають «мандаринською» (standard mandarin).

Корейська (한국어) – вважається однією з найбільш важливих у світі. Сучасні корейські імена складаються зазвичай з трьох складів. При цьому перший склад відноситься до прізвища, а два інших до особистого імені. При цьому більшість імен не має будь-яких ознак, які вказують на стать. Важливо відзначити, що звернення по імені допускається тільки між близькими родичами або друзями.

Монгольська (Монгол хел) – мова монголів, основного населення Монголії, а також Внутрішньої Монголії і окремих груп, що живуть у різних провінціях КНР. Кількість носіїв монгольської мови – близько 3 млн. чол. Відноситься до монгольської групи мов.

Тайська (ภาษาไทย ) – є офіційною мовою Таїланду. У тайській мові на письмі не ставляться прогалини між словами – тільки між реченнями. Ком, крапок, крапок з комою, тире, двокрапок у тайській мові теж немає, із розділових знаків – тільки лапки і круглі дужки.

Турецька (Türk dili ) відноситься до південно-західної підгрупи тюркських мов. Вважається, що літературна турецька мова почала складатися в XV столітті, на основі діалектів мешканців Анатолійського півострова. Згодом у неї з’явилася величезна кількість запозичень з арабської і перської.

Японська (日本語) – ніхонго. Звучання японської мови може бути досить незвичним для слов’янського вуха. Одна з причин цього – те, що в ніхонго практично немає окремих приголосних звуків, замість них використовуються склади. Поряд з ієрогліфічною писемністю, в японській мові існують цілих дві абетки – хірагана і катакана. Проте, ієрогліфи (кандзі) і до цього дня є основним способом письма.

Популярні мови обновлено: 19 Січня, 2018 автором: Бюро переводов Азурит, редакционный отдел