Саморозвиток - це важливо?

Кожна людина насправді унікальна. Кожен із нас має свою зовнішність, свої навички та звички, власний характер і власну мету, до якої ми йдемо.

Тільки ми створюємо себе, свою особистість, і на мою думку, дуже важливий процес нашого життя це процес самореалізації. Але необхідною умовою саме цього процесу є саморозвиток. Але що ж це?

Саморозвиток це-зміни особистості у напрямі свого Я-ідеального, які виникають під впливом зовнішніх та внутрішніх причин. Я вважаю, що саме це   допомагає нам в унікальності, адже ми завжди в пошуках чогось цікавого, не звичайного. Ми змінюємо звичайного себе, ми змінюємо звичайний для нас ритм життя, тому дуже важливо не деградувати, адже процес саморозвитку немає меж, так само як і немає меж досконалість особистості.

Саморозвиток передбачає поліпшення якої-небудь сторони нашого буденного життя, особистісне зростання. Змінити одним махом все не вийде, напевно, ні в кого. По-перше, ресурси — адже у кожного з нас є важливі, але не дуже цікаві справи, від яких піти не завжди можливо. По-друге, людина завжди боїться різких і кардинальних змін, а перед невідомість завжди страшно.

У кожного з нас є свої думки щодо саморозвитку. Наприклад, я вивчаю інші мови.  У мене є мрія- побувати у всіх країнах світу. Це справді дуже цікава мрія дізнатись про життя народу, можливо племен , їхню культуру, традиції, звичаї… Але для цього всього потрібне спілкування, тому я намагаюсь працювати над своїм мовним бар’єром. На даний час, я навчаюсь на перекладача і можу сказати, що ця професія добре підходить мені. Ти кожного дня працюєш над собою: читаєш книги різними мовами, спілкуєшся з іноземцями, дивишся різні відео на різні теми. Але в кожного із нас свої думки на тему самореалізації в цьому безмежному світі.

Насправді найскладніше- це початок. Коли ти начебто готовий, але не знаєш з чого б його почати. Ти повинен замислитись в якій сфері ти потребуєш саморозвитку:

  • Фінансова сторона життя;
  • Здоров’я;
  • Духовний світ;
  • Сфера інтелектуального зростання особистості;
  • Соціальна сфера;

Змінити себе раз і на все життя швидкими темпами не можливо. Ми втрачаємо деякі навички та звички, звичайні для нас обставини життя. Все це дуже важливо і складно.

Ефективність саморозвитку залежить від особистості, від нашого розуміння, що ми робимо і навіщо. Наприклад, деяким людям допомагає медитація, в процесі якої людина осмислює своє буття в світі і приходить до правильних висновків.

Кожна людина різна тому до кожної свої підходи та різні дії. Найголовніше зрозуміти, що нам потрібно само-удосконалюватись. Ми можемо заглибитись в такі теми, які будуть корисні для людства. Можливо саме це допоможе стати тобі успішним професором, науковцем…. Головне розуміти, що лише наші цілі, мотиви, інтереси є стимулами розвитку людини.

Змінювати своє життя в кращу сторону можна прямо з цього моменту. Для цього потрібно лише встати і зробити якусь маленьку, але досить важливу справу, яка підніме вашу самооцінку. Не забувайте також хвалити та мотивувати себе. Це дуже важливо чути від себе слова похвали. Починайте тільки з тих справ, які вам дійсно цікаві. У такому разі самовдосконалення захопить вас, змінюючи життя і відкриваючи нові, незвідані горизонти.

Автор статті, М. Стригун

Саморозвиток – це важливо? обновлено: 11 Травня, 2021 автором: azurit