Данська мова, історія і застосування

У даній статті мова піде про данську мову: історія та застосування.

Интересные факты от Бюро переводов Азурит

Данська мова належить до найбільш стародавніх мов. Аж до XIX століття данська мова використовувалася в якості розмовної не тільки в Данії, але і в таких країнах Скандинавії як Норвегія, Ісландія, Швеція. Одним словом, більша половина населення Скандинавського півострова розмовляла на данській, тому і зараз ці країни розуміють мову один одного, яка схожа між собою.

XI століття позначилося на історії розвитку данської мови широким насадженням латині. Саме тому всі ці наукові манускрипти переводилися на данську.

XII століття запам’яталося завдяки данському письменнику і перекладачу Саксону Граматику, який написав “Діяння данчан” (історичну хроніку з елементами древніх данських народних пісень, перекладених на латину). Завдяки Саксону Граматику до наших часів, в найменших подробицях, дійшли звичаї і звички жителів часів давньої Скандинавії.
Також варто зазначити, що головна людина, завдяки якій нам відома данська культура, це геніальний данський письменник-казкар, Ганс Христиан Андерсен. Напевно, кожному з нас, з дитинства знайоме це ім’я. Казки Андерсена перекладені всіма мовами світу і вражають читачів своєю чарівністю та незвичністю у виборі дійових осіб.

Цьому письменнику-казкарю присвячений не один пам’ятник в Копенгагені, а також в його честь відкрито музей в Оденсе (Фюн).

На жаль, в останні роки Данія стала жертвою всесвітньої глобалізації та поступово втрачає свої національні лінгвістичні корені.

Англійською мовою володіє практично кожен житель цієї маленької держави і багато данських компаній ведуть переговори виключно англійською мовою, тому послуги в перекладі з/на мову стають з кожним роком більш затребувані.

Автор,  Цимак О.

Данська мова, історія і застосування обновлено: 8 Листопада, 2021 автором: azurit