Есперанто

Есперанто – найпопулярніша допоміжна мова в світі. Мова була створена в кінці 19 століття Людовиком Марковичем Заменгофом. Його головна мета полягала в тому, щоб створити гнучку і легку мову, яка буде виступати в якості універсального другої мови, сприяти миру і міжнародного взаєморозуміння. Спочатку ця мова була відома як «Міжнародна мова», але перші носії мови стали називати її есперанто в 1889 році. Назва набула популярності дуже швидко і з тих пір використовувалась як офіційна. День есперанто, також відомий як День Заменгофа, відзначається щорічно 15 грудня.

Чи легко вчити есперанто?

Так! Есперанто значно легше вивчити, ніж будь-яка природну мову, і дослідження показали, що, якщо ви є носієм європейської мови, ви можете опанувати есперанто приблизно за 1/10 того часу, який знадобився б вам для того, щоб оволодіти будь-якою іншою європейською мовою. Це досить вражаючий результат.

Ви можете вивчити майже всю граматику есперанто всього за кілька днів, включаючи

Цікаве від бюро перекладів Азуріт

всі форми дієслів та іменників. Вивчивши кілька основних правил формування слів на есперанто, ви також зможете відразу розпізнати більшість слів. Вам все одно доведеться вивчити досить багато коренів, з якими ви, можливо, не знайомі, але число таких коренів буде в кілька разів менше, ніж на інших мовах.

Скільки розмовляють есперанто?

Точна кількість мовців на есперанто важко виміряти. За оцінками в світі налічується кілька сотень тисяч досвідчених носіїв есперанто і до двох мільйонів чоловік, які в деякій мірі знайомі з мовою. Хоча есперанто ніколи не ставив за мету стати лінгва франка в світі, спільнота його спікерів все ще дуже активно.

Для чого вивчати есперанто?

Вивчення есперанто, ймовірно, не допоможе вам отримати кращу роботу, і об’єктивно менш корисним, чим такі мови, як іспанська або німецька. Однак, час, необхідний для вивчення різних мов, також варто взяти до уваги.

Есперанто – відмінний інструмент для поліпшення вашого розумін

ня роботи мов. Коли ви вивчаєте природну мову, таку як іспанська, її граматика завжди буде дещо ускладнена через винятки. Вивчення есперанто дозволить вам зрозуміти різні граматичні поняття у їх чистому, незаплямованою вигляді. Розуміння тонкощів вивчення мови, яке есперанто може вам дати, безумовно, коштує відносно невеликої кількості часу, яке вам доведеться на нього витратити.

 

Крім того, ви дізнаєтеся чимало слів з інших мов в контексті, який легко зрозуміти. Якщо ви перейдете на іншу європейську мову пізніше, це буде набагато менш лякаючим завданням, ніж якби ви почали вивчати його відразу.

Автор статті, Юлія Іванова

Есперанто обновлено: 8 Листопада, 2021 автором: azurit