Фрази для серіаломанів

На чому будується сюжет будь-якого серіалу? Правильно, на нескінченних перипетіях, розставаннях та іншій драмі. Без деяких  висловів в своєму арсеналі ви точно пропадете в цих нетрях

 date / see / go out with

Як же перекласти банальне «зустрічатися»? Наприклад, слово date може виступати як в якості дієслова, так і іменника, яке означає побачення (а ще це фінік …).

 Наприклад: John and Mary have been dating for three months, but keep it a secret.

Вираз see someone взагалі вже багатьом знайоме з класичної цитати, за допомогою якої в серіалах кого тільки не кидали: I think we should start seeing other people.

(Безкоштовний лайфхак: якщо хтось десь в заморських готелях докопується до вас з бажанням познайомитися, кращий спосіб делікатно відмовити – це сказати: Sorry, I’m already seeing someone.)

Що ж стосується go out with someone,  тут мова йде скоріше про не дуже серйозні стосунки. Деякі взагалі вважають, що зараз цей вислів звучить недоречно і дивно.

have a crush on somebody

Цей вислів так важко перекладається українською, тож дівчатам в Фейсбуці зручніше використовувати транслітерацію слова краш, ніж чим намагатися передати вираз рідною солов’їною.

Have a crush on smb. – це сохнути по комусь, бути небайдужим до кого-небудь … Цей хтось може бути як і знайомим, так і не дуже. Тут головне не сплутати з fall in love, тому що тоді мова буде йти вже про щось більш серйозне і високе.

Слово crush ще часто використовується в якості іменника для позначення самої людини, за якою сохнуть. В Ютубі повно відео з назвами типу “how to talk to your crush”, “how to get your crush to like you”, “how to crush dog food” (добре, останнє не береться до уваги, хоч воно і доволі цікаве і корисніше за інші).

Що ж тепер ви озброєні новими знаннями та страшенно небезпечні для всіх тих серіалів, які ще не встигли подивитися. Вперед, не гайте часу! А якщо у вас все ж таки виникла необхідність в якісному перекладі, то ви завжди можете звернутися до нашого бюро!

Автор статті, Сергій Войналович

Фрази для серіаломанів обновлено: 8 Листопада, 2021 автором: azurit