Шість дивовижних фактів про мозок і вивчення мов!

Ми вивчаємо іноземні мови з різних причин. Проте які б мотиви ми не переслідували, вивчення нової мови має багато переваг в будь-якому випадку.

  1. Ваш мозок збільшується у розмірі. Під час вивчення мов збільшується гіпокамп і деякі ділянки кори великих півкуль.

Дослідники спостерігали ріст об’єму сірої речовини у професійних перекладачів, які поглиблено займалися вивченням мови. Чим більше зусиль докладав піддослідний – тим помітніші були такі результати.

2. Ви зменшуєте ризик синдрому Альцгеймера. Білінгви мають в середньому 5 років відстрочки від такого захворювання, як помітили нейропсихологи. Під час дослідження виявилося, що ті, хто володів щонайменше 2ма мовами був діагностований на перші ознаки синдрому приблизно на 4,3 роки пізніше від тих, хто знав лише рідну мову. Це може бути пов’язаним з тим, що розвиток мозку уповільнює хворобу.

3. У вас більші здібності до музики. Ті, хто вивчає нову мову звертають увагу на нові для себе звуки та інтонації. Розпізнавання звуків в свою чергу в подальшому допомагає робити помітні успіхи в оволодінні музичними інструментами. Хоча, тут справа не у ваших вухах, а у мозку, який обробляє аудіо інформацію.

4. Знавці мов здатні до багатозадачності. Володіючи кількома мовами, людям легше переключатисяміж різними завданнями і паралельно вирішувати кілька проблем. Крім того, вони скоріше пристосовуються до нових обставин. Такий факт було виявлено під час двох експериментів. У першому білінгвам і тим, хто знає лише свою мову було запропоновано декілька тестів на одночасне виконання задач і перехід від однієї справи до іншої. Двомовні учасники впоралися з цими тестами помітно краще.

У другому експерименті порівнювалися результати монолінгвів і білінгвів різних вікових груп. Молодь вочевидь виконувала тести краще за людей 40-50 років. Проте, у білінгвів відрив між групами був не дуже значний. Тож, ці здібності зберігаються протягом всього життя, хоча вони будуть більшими, якщо вивчати мови з самого дитинства.

5. У вас покращується пам’ять. У дітей з багатомовного оточення пам’ять краще. Крім того, вони краще рахують у розумі, відрізняються здібностями до читання та іншими навичками. Знання різних мов також впливає на запам’ятовування  послідовності будь-яких предметів і подій, що дозволяє їм впевненіше орієнтуватися на незнайомій місцевості, тримати в голові список необхідних справ. І цей ефект проявляється вже в 5-7 років, зберігаючись на все життя.

6. Ви більш сконцентровані. Хоча дехто і вірить у стереотип про розсіяного знавця іноземних мов, реальність доводить зворотнє. Навпаки, білінгви є дуже уважними до сутності речей і деталей. Вони швидко схоплюють зміст і взаємовідношення людей і понять в нових обставинах. Хоча такі люди й можуть мати менший словниковий запас рідної мови, вони набагато більше розуміються у граматиці і словоутворені.

Отже, вивчайте мови щоб почуватися краще, знати більше або щоб просто приємно здивувати друзів.

Автор статті, Інна Лебедєва

Шість дивовижних фактів про мозок і вивчення мов! обновлено: 2 Грудня, 2019 автором: azurit