Чим легка і проста китайська мова?

У наш час китайська мова доступна понад одному мільярду людей. Вона є офіційною у КНР, а ще на ній говорять в Індонезії, Малайзії, Камбоджі, В’єтнамі та інших країнах. Вона належить до китайсько-тибетської мовної групи. Китайська мова має сім діалектів, їх можна відрізнити по фонетиці, яка ускладнює розуміння між діалектами, а також є невеликі відмінності у лексиці і граматиці. Для спілкування носіїв різних діалектів слугує нормативна китайська мова – путунхуа, яка в свою чергу є фонетичною нормою і літературною мовою. Саме путунхуа вивчають іноземці, як китайську мову, яку потім використовують, працюючи у бюро перекладів.

Попри те, що багатство китайської мови полягає у кількості її діалектів, вони заважають Китаю використовувати одну мову, якою володіли б усі жителі Піднебесної.

Китайська мова нічим не відрізняється від будь-якої іншої іноземної мови. Є свої складності в її розумінні, але і легкі моменти також є. По-перше, варто відмітити, що вона не має алфавіту, відсутні відміни і відмінювання, кожен ієрогліф – вже готове слово, а іноді і фраза. У зв’язку з використанням ієрогліфів у Китаї зовсім відсутні розділові знаки. Така граматика полегшує вивчення китайської мови.

Для того, щоб прочитати газету китайською мовою, необхідно знати не менше трьох тисяч ієрогліфів. ИероІєрогліфи значно відрізняються від систем письма інших мов, це пов’язано з тим, що вони є однією з найдавніших систем письма на Землі. Ієрогліфам понад чотири тисячоліття і саме тому вони унікальні і є єдиним засобом зберігання традиційних особливостей китайської мови. Ієрогліфіка за багато століть бачила достатньо змін. Найбільш значуща відбулася на початку двадцятого століття, коли китайці зрозуміли, що система писемності дуже складна, і не кожна людина здатна її зрозуміти, вивчити і використовувати. Незабаром для запису всіх текстів стали використовувати звичайну розмовну мову, що багато в чому спростило сприймання тексту. Найважливішим для китайського тексту  став перехід на спрощені ієрогліфи, який відбувся у 70-х роках двадцятого століття. Зараз у КНР всі користуються простими ієрогліфами, яких нараховується понад шість тисяч знаків.

Не варто забувати про тони у китайській мові, які іноді можуть бути проблемою для іноземців. Для кожного складу є свій певний тон, який має назву етимологічний тон складу. Простіше кажучи, це зміна висоти голосу, це дозволяє впливати на зміст сказаного. Ще одним цікавим фактом є те, що один і той самий ієрогліф, прочитаний з різною інтонацією, може мати різний зміст.

Китайська мова вважається однією з найскладніших мов світу, але це тільки на перший погляд. Насправді лише людина, яка не стикалася з нею може так вважати. Для того, щоб китайська мова стала простою, її вивченню потрібно присвячувати велику кількість часу кожного дня. Використання асоціативного методу розуміння ієрогліфів багато в чому спростить їх вивчення, а ще своєчасне коректування вимови і написання ієрогліфів дозволить уникнути складнощів у побудові речень. Для багатьох сучасних людей китайці – це люди, що мають одне обличчя на всіх, які займаються виготовленням, частіше за все неякісної продукції, що поставляється у будь-яку точку земної кулі і нарешті це люди, які мають цілком нескладну і гучну мову, що ріже слух європейській людині. Для більшості європейських жителів Китай – це країна економічного розвитку, демографічного вибуху, а також життєвих філософій.

Велика кількість жартів пов’язана з кількістю ієрогліфів у китайській мові, які не мають нічого спільного з письмом. Про використання різної інтонації для одного і того ж слова і як це впливає на його значення і багато інших моментів, які для нашої людини є незбагненними. Але ніхто не буде жартувати або сперечатися щодо того, що китайська мова, яка належить одному з найбільш давніх народів світу – це джерело історії та унікальної культури. Вивчаючи цю мову у Вас є можливість хоч трохи зазирнути у минуле і зрозуміти, як люди жили за багато століть до нас.

Китайська мова відіграє важливу роль у сучасному світі. Збільшення її популярності пов’язане з покращенням китайсько-американських відносин. Тоді світ побачив загадкову країну, яка з кожним роком стає все більш доступною. Популярність мови зростає, інтерес до неї стає все більшим і більшим. Вона привертає своїм різноманіттям, ховає у собі величезну кількість дивовижних знань, які хочеться поглинати. Це своєрідний світ, який потребує досконалого вивчення. Усе говорить про те, що китайська надовго залишиться однією з найперспективніших і найбільш потрібних мов.

Чим легка і проста китайська мова? обновлено: 10 Квітня, 2017 автором: azurit